تبلیغات
آموزش خیاطی ، ژورنال ، مد
آموزش خیاطی ، ژورنال ، مد
با کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطب بده
اضطراب و افزایش ریزش مو
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389 توسط شیوا

اضطراب و نگرانى از شایع ترین علل ریزش مو در زنان و مردان است.
دکتر «فائزه کشکولى» متخصص پوست، مو و زیبایى اظهار داشت : ریزش موى ناشى از اضطراب تنها مختص جوانان و بالغین نیست بلکه در کودکانى که به هر دلیل از جمله ترس از مدرسه، امتحان و ... دچار نگرانى مى شوند نیز به طور مقطعى مشاهده مى شود.
این متخصص پوست و مو داشتن ذهن آرام و روحیه شاد را جزو مؤثرترین تکنیکهاى غلبه بر ریزش مو خواند و ادامه داد : اگر ریزش مو ناشى از کمبود مواد مغذى و یا اختلالات هورمونى خاص نباشد به سادگى مى توان بر آن غلبه کرد.
وى ماساژ پوست نیمه خشک سر با حوله را در تقویت پوست سر و فولیکولهاى سازنده مو بسیار کاربردى دانست و گفت: این تکنیک نوعى ورزش پوست مو بوده و به بهبود جریان یافتن خون در پوست مو کمک مى کند.
دکتر کشکولى همچنین خاطر نشان کرد : اکثر افراد در یک دوره مهم زندگى خود، ریزش مو را تجربه مى کنند و این امر کاملاً طبیعى و ناشى از استرس دوره اى است. اما ادامه یافتن ریزش مو، حتى پس از گذر از آن دوران خاص، طبیعى محسوب نشده و نیاز به بررسى هاى بیشتر توسط پزشک متخصص دارد.
وى در نهایت، تفکر بیش از حد را نیز یکى از علل شایع ریزش مو عنوان کرده و تصریح کرد: فکر کردن به مدت طولانى باعث انقباض رگهاى خونى شده و در نتیجه خون به پوست سر نمى رسد؛ به همین جهت به افرادى که به اقتضاى شغل یا موقعیت خانوادگى و اجتماعى مجبور به انجام کارهاى ذهنى هستند توصیه مى شود حتماً از روشهاى آرام سازى بدن مثل تجسم ذهنى مثبت و مدیتیشن استفاده کنند.
_________________________________________________________________________________
نظرات ()

درباره وبلاگshiva.milad@gmail.com
موضوعات
آرشیو مطالب
مطالب اخیر
نویسندگان
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز :
بازدیدهای دیروز :
كل بازدیدها :
كل مطالب :
free counters
1
Blog Skin
سیستم افزایش آمار میهن لینك