تبلیغات
آموزش خیاطی ، ژورنال ، مد
آموزش خیاطی ، ژورنال ، مد
با کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطب بده
مراقبت از ناخنها و حل مشکلات ناخن
دوشنبه 8 شهریور 1389 توسط شیوا
تقویت كننده هاى ناخن براى استفاده بر روى ناخن هاى خیلى ضعیف و شكننده و ورقه ورقه شده در كوتاه مدت مفید هستند، اما اگر شما از آنها براى مدت طولانى تر از ۳ هفته استفاده كنید ناخن ها بیش از اندازه سفت مى شوند و همین مسئله باعث مى شود كه آمادگى شكسته شدن، ورقه ورقه شدن و… را پیدا كنند. فكر نكنید كه ناخن هاى سالم و خوب همگى محكم و سفت هستند و از نوع ناخن هاى فوق العاده و ایده آل است. این گونه مواد تقویت كننده مى توانند بیشتر مضر باشند تا مفید. یك روش بهتر و مفید تر براى داشتن ناخن هاى سالم و محكم، مالیدن كرم دست و روغن هاى گیاهى بر روى ناخن و پایه ناخن هر بار پس از شست وشوى دست است. این روش ساده ناخن هاى شما را زیبا و پرجذبه مى كنند و به آنها استحكام مى بخشد.
۱- لاك هاى كهنه و قدیمى را از روى ناخن ها پاك كنید. براى پاك كردن لاك روى ناخن ابتدا یك قطعه پنبه به آستون آغشته كرده و روى ناخن لاك زده خود بگذارید چند ثانیه صبر كنید سپس با یك حركت سریع و محكم لاك را پاك كنید. این كار را چند بار تكرار كنید تا تمام لاك روى ناخن پاك شود.
۲-- با استفاده از یك سوهان ناخن به ناخن شكل و فرم دهید. سوهان را از گوشه ها به سمت مركز نوك ناخن بكشید. به طور رفت و برگشتى سوهان را حركت ندهید چون این كار باعث ایجاد رگه ها و ریش ریش هایى در نوك ناخن شده و در نتیجه ورقه ورقه مى شود.
۳- دست ها را با آب گرم صابونى به مدت چند دقیقه نگه دارید تا جرم زیر ناخن ها پاك شود.
۴- حال نوبت لاك زدن است. هیچ دلیلى وجود ندارد كه شما پول خود را براى انواع مختلف لاك مانند پر كننده ها، پوشش هاى پایه، پوشش هاى رویى، تقویت كننده هاى ناخن به هدر دهید. پس از زدن لاك ناخن، یك لاك براق كننده بدون رنگ روى لاك خود بزنید. اجازه دهید تا خشك شود. ممكن است بخواهید كه لاك رویى خود را دوباره بزنید. این كار ناخن شما را مستحكم خواهد كرد و از شكستن و ریش ریش شدن آن جلوگیرى مى كند.
۵- در نهایت یك كرم مرطوب كننده یا لوسیون مرطوب كننده به ناخن هاى دستتان بمالید. این كار ناخن را نرم كرده و از ورقه ورقه شدن آنها جلوگیرى مى كند.


_________________________________________________________________________________
نظرات ()

درباره وبلاگshiva.milad@gmail.com
موضوعات
آرشیو مطالب
مطالب اخیر
نویسندگان
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز :
بازدیدهای دیروز :
كل بازدیدها :
كل مطالب :
free counters
1
Blog Skin
سیستم افزایش آمار میهن لینك