تبلیغات
آموزش خیاطی ، ژورنال ، مد
آموزش خیاطی ، ژورنال ، مد
با کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطب بده
مراقبت از ناخنها و حل مشکلات ناخن
چهارشنبه 10 شهریور 1389 توسط شیوا


ناخن های کاملا سوهان زده و زیبا : ما گاهی خانمها و آقایانی رو میبینیم که ناخن های های آنها باعث زیبایی رو مباهات آنهاست. برای انجام هر کار به صورت درست و اصولی ابزاری مورد نیاز است که آرایش ناخن ها از آنها مبرا نیستند.

بیشترین ابزار ضروری که شما به آنها نیاز دارید : 
یک برس ناخن (nail brush ) برای تمیز کردن اطراف و زیر ناخن ها . برس های ناخن در انواع و اقسام و رنگ های مختلف هستند .گاهی الیاف آنها نیز متفاوت است.

یک ظرف آب گرم برای خیساندن ناخن ها و نرم شدن پوست انگشتان . این تنها وسیله ای است که ممکن است نیاز به خرید آن نباشد.

باند یا گلوله های کتانی (Cotton balls or pads ) برای پاک کردن هر گونه لاک و آلودگی دیگر که بر روی ناخن ها وجود دارد.سعی کنید که از کتانهای طبیعی استفاده کنید زیرا کتانهای ترکیبی به ناخن ها میچسبند و آلودگی ایجاد میکنند.اگر دوست داشته باشید نوعی از کتان مخصوص برای ناخن ها وجود دارد که برای پاک کردن لاک و انواع آلودگی از ناخن است که میتوانید آنها را تهیه کنید.

یک چوب (Wooden cuticle sticks . که شناخته شده ترین آن یک مدادک است با رویه ی نارنجی , به آرامی پوسته ی کوتیکول را به کنار میزند.همین طور این مدادک ها ابزار مناسبی هستند برای پاک کردن لاک اضافی که بر روی پوست مانده بدون آسیب زدن به قسمت اصلی لاک. انواع دیگری از این مدادک ها نیز وجود دارند که فلزی یا پلاستیکی هستند که بعضا دارای پاکن نیز میباشند.

یک سوهان برای ساییدن و شکل دهی به ناخن ها . انواع مختلفی از سوهانها وجود دارند. معمولا حرفه ای ترین آرایش دهندگان ناخن توصیه میکنند که از سوهان های فلزی استفاده نکنید چرا که آنها ناخن ها را زیر و سست میکنند.

یک پرداخت کننده ی ناخن (nail buffer ) که به آرامی زیری ها و بر آمدگی های روی نوک ناخن را نرم میکند .مطمئن باشید که پرداختگر ناخن یک سوهان نرم است که از نازک و سست شدن ناخن جلوگیری میکند. پرداختگر ها در رنگ و اشکال مختلف هستند که معمولا در انواع ست ها موجود میباشند.

قیچی ناخن (Nail clippers ) که برای آراستن ناخن و در صورت لزوم کوتاه کردن قسمت های بلند ناخن به کار میرود.قیچی های ناخن در قدیم تنها در یک نوع بودند اما امروزه در طرح های مختلف و با توجه به سایر ابزار بسته ی مانیکور طراحی شد ه اند.

آرایش دهنده ی کوتیکول (Cuticle trimmers ) .برای برداشتن کوتیکول اضافه از بستر ناخن به کار میرود. اگر شما خودتان میخواهید کوتیکول را بردارید بسیار دقت کنید چون ممکن است باعث جراحت شود.

تمامی وسایل بالا را میتوانید در مغاز های آرایشی بهداشتی یا داروخانه ها بخرید .
نکته ی نهایی : همیشه توجه داشته باشید که ناخن ها ابزار نیستند. نباید از آنها مثلا برای بیرون آوردن منگنه از کتاب استفاده کرد. همینطور برای شستن ظرفها از دستکش استفاده کنید تا ناخن های شما در اثر ضربه نشکنند.مراقب ناخن ها و دستان خود باشید تا همیشه ناخن های سالم و زیبا داشته باشد.


_________________________________________________________________________________
نظرات ()

درباره وبلاگshiva.milad@gmail.com
موضوعات
آرشیو مطالب
مطالب اخیر
نویسندگان
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز :
بازدیدهای دیروز :
كل بازدیدها :
كل مطالب :
free counters
1
Blog Skin
سیستم افزایش آمار میهن لینك